МАСАЖ БАНКАМИ (БАНКОВИЙ МАСАЖ)

Банковий масаж- найбільш відомий елемент вакуумної терапії.
Вакуумні технології дозволяють значно РОЗШИРИТИ лікувально-оздоровчу дію  масажу, і тому банковому масажу приділяється велика увага в будь-якому масажному курсі.

В основі дії банкового масажу є фізична властивість будь-якої рідини рухатись із зони високого тиску в зону низького тиску. При цьому чим нижчий тиск ми маємо, тим більше рідини туди спрямовується. Банка створює саме таку ділянку низького тиску(чи вакуум), в яку спрямовуються міжклітинна рідина, кров і лімфа.  Чим сильніше  “затягується” банкою шкіра, тим більше крові і лімфи спрямовується до цієї ділянки.

Банки бувають різними по діаметру і матеріалу,з якого вони виготовлені. В залежності від цього вони будуть мати більшу чи меньшу силу вакууму. Є банки комбіновані- вони складаються з гумової груши і скляної баночки. Такими баночками можно регулювати силу вакуума, але вони досить лагідні і рідко залишають синці. Є ще пластикові банки, вакуум в яких створюється за допомогою спеціального насосу. Ці баночки можуть залишати на тілі синці,почервоніння і різні смужки, які можуть налякати клієнтів. Після такого масажу можуть виникнути сумніви- добре це чи ні.   При цьому інформація про синці дуже суперечлива- деякі вважають, що після масажу синців бути не повинно, інші не вбачають в цьому нічого страшного, проте пояснити чому вони виникають, не можуть. Як правило це відносять до загальної слабкості судин.

Що таке синець?

Відношення до синців в східній і західній культурі різне. На Заході синців бояться, клієнт може звинуватити масажиста на підставі залишенного синця, тому масажисти роблять максимально легкій масаж.

А на Сході існують цілі системи, основані на цилющому потенціалі синця. В східній медицині використовують вакуумні технології, ударні, шкребкові (масаж Гуа-Ша), які залишають на тілі синці різного діаметру.

Відомі старослав’янські лікувальні техніки, які пов’язані з синцями. Наприклад коли селянин зривав живіт, його вкладали на спину в солому і накривали соломою так, щоб оголеним був тільки живіт, насипали на живіт зерно і пускали курей. Вони, коли видовбували зерно, робили на животі великий синець. Це дозволяло селянину швидко одужати. Теж саме робилося і коли людина зривала спину, в цьому випадку людину вкладали на живіт, а зерно висипали на спину. Крім цього відомі різні варіанти ударних технік, як за допомогою рук так і з використанням різних приладів. Це робилося для створення гематоми.

Спробуємо розібратися в механізмі лікувальної дії синця.

 Теорія синця

Розуміння сили цілющого потенціалу штучно викликаного синця полягає в так званій аутогемотерапії, котра описана ще на початку XXст.  І широко застосовувалась радянськими лікарями під час Першої та Другої Світових війн.

Лікарських засобів тоді катастрофічно не вистачало, і ця терапія врятувала життя багатьом військовим.

Суть методу полягає в тому, що з вени пацієнта береться кров і вводиться йому підшірно в ділянці хворого органу для створення штучної гематоми (синця). Появу крові в незвичному місці організм сприймає так само , як і відкриту рану. Відомо, що будь яка рана з кровотечею стимулює в цьому місці сильні відновлювально-захистні механізми. Таким чином при аутогемотерапії ми провокуємо вмикання системи захисту без реальної небезпеки для організму. В результаті чого відбувається потужна регенерація всіх тканин в місці введення крові, що надає більший лікувальний ефект ніж при використанні штучних лікувальних засобів. Так ось, виявляється, що синець, залишений банкою, має такий самий механізм лікувальної дії. Різницю складає лиш метод потрапляння крові в міжклітинний простір.

При створенні вакууму банкою кров витискається з капілярів крізь тоненькі стінки і опиняється в міжклітинному просторі (при цьому розриву капілярів не відбувається). Капіляри дуже еластичні і здатні розтягнутися при створенні вакууму банками, тому кров витискається лише з не еластичних капілярів. Втрата еластичності капілярів призводить до застою крові в них. Застій крові – це застрягання затвердівших еритроцитів. Як відомо еритроцити самі по собі крупніші за прохід капіляру і проходити вони можуть лише змінивши свою форму з плоскої на видовжену. Якщо кров у людини закислена то еритроцити твердішають, втрачають елестичність і застрягають в капілярах, що викликає в них застій, який призводить до твердіння капілярів. Капіляри стають не елестичними

При створенні вакууму банкою еластичні капіляри, по яким тече кров, розтягуються, а не еластичні, в яких є застій, під дією сили вакууму вивільняються від відмерших еритроцитів.

Відбувається стимуляція місцевого імунітету і всі тканини відновлюються.

Як показує практика, якщо у людини не має застою крові в капілярах, то лишити синець практично не можливо. Навіть при максимально можливому вакуумі, після роботи банками, лишається тільки почервоніння, яке зникає через 15-30хв. Якщо застійних капілярів багато, застій крові сильний, то після масажу банками на шкірі залишаться червоні, фіолетові, сині плями-синці.
Лікувальні властивості.

Вплив банкового масажу досить добре вивчений і описаний. Покращується циркуляція крові, лімфи, міжтканинної рідини. Зникають застійні явища,  покращується обмін речовин і шкірне дихання в ділянці, що масується. Шкіра стає пружною, покращується скоротлива функція м’язів, підвищується їх тонус та еластичність.

Крім цього, завдяки банковому масажу з організму виводяться токсини та інші шкідливі речовини, збільшується рухливість суглобів і хребта, покращується стан м’язів.

Також відбувається виведення екстракту сальних і потових залоз. Він складається з солей, мочевини, ацетону, жирних кислот, які в великих концентраціях токсичні для організму.

Сильний прилив крові стимулює обмін речовин в місцях жирових скупчень, завдяки чому структура жирової тканини стає м’якшою. Крім прямого фізіологічного впливу, вакуумна терапія працює як рефлекторний метод, заснований на подразненні шкірних рецепторів вакуумом.

Протипоказання:

  • при шкірних захворюваннях(екземі, псоріазі дерматиті, грибкових захворюваннях), гнійних запаленнях, мозолях, дрібних подряпинах і ранах;
  • коли погано сгортається кров;
  • при лікуванні стероїдами;
  • в першій половині вагітності, так як імунна система сильно активована і додаткова стимуляція може зашкодити;
  • при підвищеній температурі;
  • при кровотечах.

Важливо пам’ятати, що перед банковим масажем обов’язково розігріти шкіру ручним масажем або за допомогою масажерів, перший «підхід» банками робиться не на повну силу вакууму, банковий масаж має бути помірно больовим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *